O nás

Hledáme rovnováhu v práci i v přírodě

Na začátku byly dvě myšlenky
1
Zkušenosti ze světa firem
Dlouhá léta se díky zaměstnaneckým benefitům pohybujeme ve světě firem. Víme, že ač se mnohé snaží chovat ekologicky, vždy produkují nějaké emise. A v určitém okamžiku jejich snaha o uhlíkovou neutralitu narazí na strop.
2
Úcta k přírodě
Máme rádi přírodu. Trápí nás, když vidíme důsledky klimatické změny. Uvědomujeme si také význam krajiny pro kvalitu našeho života a zajímá nás, jaké potraviny jíme.

Našli jsme způsob, jak tato dvě odvětví propojit

... a nadchli se pro něj. A tak vznikl Carboneg. Název vyjadřuje velké ambice – dosáhnout uhlíkové (karbonové) negativity – tedy nejen omezit emise, ale dokonce „stahovat“ z atmosféry i ty existující, které tam lidstvo za více než 200 let od průmyslové revoluce vyslalo. Jedná se o stěží představitelné číslo: 1,3 bilionu tun CO₂.

Naše cíle

Vstříc uhlíkové neutralitě

Uhlíková neutralita je pro nás tedy milníkem na cestě za daleko ambicióznějším cílem. I když víme, že sami ho nedosáhneme, věříme, že má smysl se o to společně pokusit. Zvlášť když můžeme díky principům regenerativního zemědělství začít doslova na poli za městem. A když nám to přinese navíc dobrý pocit z podpory českých zemědělců, zdravější plodiny a potraviny a kvalitativní proměnu české krajiny, stojí to za to.

Přidejte se k nám

Globální cíl, lokální dopad. Budeme rádi, když se k nám přidáte. Ať už jako firma, nebo zemědělec.